Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Kontakt

Tel: 607325525

E-mail: sklep@zoo-aquos.pl

Punkty odbioru:

ul. Klasztorna 13A 05-170 Zakroczym

ul. Porannej Bryzy 42 03-284 Warszawa

Mbank mRaty

W naszym sklepie możesz również kupować na dogodne raty !

Minimalna kwota zakupu 300zł.

Więcej informacji pod linkiem:

mRaty

Jak dobrać pompę do oczka wodnego?

 

Podczas zakładania oczka wodnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą miały wpływ na jego wygląd oraz utrzymanie go w nienagannym stanie. Z pewnością natknąłeś się na kwestię związaną z instalacją pompy – do czego tak naprawdę służy i czy rzeczywiście jest Ci potrzebna?

Woda w ciągłym ruchu

 

Utrzymanie równowagi biologicznej w stawie ogrodowym jest konieczne do tego, aby woda przez długi czas pozostawała przejrzysta. Aby jednak uzyskać taki efekt należy zadbać, aby znajdowała się w ciągłym ruchu – w ten sposób nie tylko oczyszczasz ją z zanieczyszczeń i bakterii, ale dodatkowo napowietrzasz. W tym celu należy postarać się o obecność takich urozmaiceń, jak kaskady, fontanny czy strumienie, które pozwolą utrzymać zbiornik w dobrej kondycji. Do tego z kolei potrzebna jest pompa przeznaczona dla oczka wodnego.

 

Urządzenie nie jest jednak przeznaczone do każdego stawu ogrodowego. Przed zakupem pompy należy sprawdzić jego parametry – utrzymanie wody w ciągłym ruchu jest bardzo ważne zwłaszcza w małych zarybionych zbiornikach. W sprzedaży dostępne są modele zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te pierwsze montowane są poza stawem, drugie zaś zanurzane są w wodzie, umożliwiając stworzenie dodatkowych efektów (np. fontann).

 

Istotne parametry

Ważnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas wyboru pompy do oczka wodnego, jest wydajność (m3/h lub w l/h). Szacuje się, że proces wymiany wody powinien być przeprowadzany co 2 godziny w przypadku zbiornika o pojemności 10m3.

Sprawdź również wysokość parametru, jakim jest pobór mocy (W). Urządzenie pracuje przez cały rok, konieczne będzie zatem sprawdzenie, czy okaże się rozwiązaniem energooszczędnym. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kosztów. Jego dobór powinien iść w parze z zakupem filtra – ten powinien zostać dopasowany do typu urządzenia.

Wysokość podnoszenia wody (H max) to kolejna istotna informacja, która pozwala określić, na jaką wysokość pompa uniesie wodę, jeśli zdecydujesz się na obecność fontanny lub kaskady w stawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl