Akwarium morskie to dla wielu akwarystów prawdziwy święty Graal, który stanowi spełnienie ich marzeń. Równocześnie miłośnicy akwariów mają świadomość, że prowadzenie zbiornika morskiego jest trudniejsze i wymaga dodatkowego sprzętu, dlatego często zwlekają z decyzją o założeniu akwarium morskiego. Czy słusznie? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach prowadzenie tego typu zbiornika jest znacznie prostsze, niż kilka dekad temu. Wciąż jednak nakłada na właściciela dodatkowe obowiązki. Sprawdźmy za i przeciw akwarystyki morskiej.
Prawidłowy wybór gatunków ryb do akwarium to jedno z najważniejszych zadań akwarysty. To od obsady, czyli ryb wybranych do akwarium, zależy powodzenie lub kompletna klapa naszego przedsięwzięcia. Sprawdź, jak dobrać rybki do akwarium i jakich błędów unikać.
Decyzja zapadła: w Twoim domu pojawi się akwarium! To świetny pomysł, bo prowadzenie akwarium działa bardzo wyciszająco, zapewnia doskonałe zajęcie w zaciszu własnego domu, a równocześnie zadbany zbiornik stanowi piękną ozdobę wnętrza. Zanim jednak będziesz cieszyć się własnym podwodnym światem, musisz podjąć kilka ważnych decyzji. Jedną z nich jest sam zakup potrzebnego sprzętu – czy wybrać akwarium z gotowym wyposażeniem, czy bez? Zebraliśmy wady i zalety obu rozwiązań, aby ułatwić Ci wybór.
Zabawki dla psa znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Obecnie możemy wybierać wśród setek propozycji: piłki dla psów różnej wielkości i z różnych materiałów, piszczące gumowe zabawki, miękkie maskotki, szarpaki, a nawet zabawki interaktywne. Wśród tych atrakcji dla naszych czworonogów wyróżniają się zabawki Collar, takie jak Puller i piłka Liker. Co to za zabawki i dlaczego są tak cenione przez trenerów oraz opiekunów psów?
Choć jesień w tym roku jest rekordowo ciepła, to i tak coraz niższe temperatury, chłodny wiatr i niepogoda wielu właścicielom psów dają do myślenia. Czy pies nie marznie podczas spaceru? Jak upewnić się, że psu jest ciepło i kiedy warto zaopatrzyć swojego pupila w specjalne ubranko? Okazuje się, że warto zachować ostrożność i korzystać z dodatkowej ochrony tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.
Prawidłowa pielęgnacja psa lub kota to jeden z podstawowych obowiązków opiekuna. Jest niezbędna nie tylko po to, by nasz zwierzak ładnie się prezentował. Często od pielęgnacji zależy zdrowie i dobre samopoczucie pupila. Sprawdź, jak przyzwyczaić psa lub kota do zabiegów pielęgnacyjnych i jak dbać o psie lub kocie zęby, uszy i pazury.
Aksolotl meksykański to zwierzę o uroczym wyglądzie, ale także niezwykłym pochodzeniu, cechach biologicznych i zachowaniach. Z tego powodu coraz więcej osób chce trzymać aksolotle w domu. Jak się do tego zabrać, aby zapewnić aksolotlom odpowiednią opiekę i stworzyć im idealne warunki? Okazuje się, że to nie takie proste, dlatego, zanim kupisz aksolotla, dokładnie sprawdź, jakie wymagania ma ten gatunek.
Gubienie sierści u psów i kotów to temat, który wśród opiekunów zwierząt wraca jak bumerang — najczęściej wiosną i jesienią. Jak poradzić sobie z linieniem futra u psa lub kota, jak powinna wyglądać pielęgnacja i kiedy warto zastosować suplementy na sierść? Czytaj dalej.
Jeśli masz działkę lub ogród, wykopanie stawu może być świetnym pomysłem. Wypoczynek nad wodą, możliwość łowienia ryb lub chęć wykąpania się latem w chłodnej wodzie sprawiają, że wiele osób decyduje się na stworzenie choćby niewielkiego stawu. Coraz częściej za budową stawu przemawiają także względy ekologiczne. Jak zabrać się za budowę stawu i o czym warto pamiętać? Sprawdźmy.
Oczko wodne to niewątpliwa ozdoba każdego ogrodu, zwłaszcza jeśli pływają w nim rybki i rosną rośliny. Aby oczko wodne cieszyło właściciela i stało się wymarzonym zakątkiem do wypoczynku, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, dzięki którym woda będzie czysta, a ryby zdrowe. Jednym z najważniejszych jest pompa do oczka wodnego — sprawdź, jaką wybrać i czym różnią się poszczególne rodzaje.
Lato trwa, a wraz z nim pojawiają się coraz bardziej niebezpieczne upały. Wysokie temperatury są uciążliwe zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Warto wiedzieć, jak chłodzić psy i koty latem oraz co zrobić, by pomóc pupilowi przetrwać upały. Sprawdź kilka praktycznych sposobów!
Myszki domowe to niezbyt popularne zwierzaki, a szkoda. Są niewymagające, urocze i bardzo pomysłowe. To sprawia, że ich obserwacja daje opiekunowi dużo przyjemności. Opieka nad myszką jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią nawet początkująca osoba — zwłaszcza jeśli dowie się, jakich warunków potrzebują domowe myszki i jaką wyprawkę należy im kupić. W tym tekście znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
Żółwie wodno-lądowe to niewymagający pupile — idealny wybór nawet dla początkujących. Aby jednak żółw dobrze poczuł się w naszym domu, musimy stworzyć mu odpowiednie warunki. Sprawdź, jak opiekować się żółwiem, czym go karmić i czego potrzebuje taki zwierzak, by czuł się dobrze w Twoim domu.
Psie alergie to problem, z którym coraz częściej mierzą się właściciele czworonogów. Uczulenie może pojawić się w różnym wieku, a przyczyną bywają rozmaite alergeny — zarówno w pożywieniu, jak i w otoczeniu czworonoga. Jeśli Twój pies się drapie lub obserwujesz inne niepokojące objawy, być może ich źródłem jest właśnie alergia. Sprawdź, co najczęściej uczula psa i jak diagnozuje się takie problemy. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak pomóc psu z alergią.
Opiekunowie kotów chcą zapewnić im szczęśliwe życie i zadbać o zaspokajanie wszystkich potrzeb swoich ulubieńców. Jeśli zwierzak jest niewychodzący, czasem pada pomysł spacerów z kotem, dzięki którym pupil mógłby obserwować otoczenie oraz spędzać czas w ciekawy sposób. I choć spacery z kotem mają kilka zalet, to wady szybko mogą sprowadzić nas na ziemię.
W sezonie wiosenno-letnim kleszcze wyjątkowo dają się we znaki i potrafią zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd do lasu, nad jezioro czy w góry. Te pasożyty stanowią zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i dla czworonogów – warto chronić psy i koty przed kleszczami przez większą część roku. Sprawdź, jak to zrobić i jakie rozwiązania masz do wyboru.
Jeśli dysponujesz choćby niewielkim ogródkiem, możesz przygotować dla swojego królika lub gryzonia znakomitą atrakcję – bezpieczny wybieg, na którym zwierzak będzie cieszył się słońcem i świeżą trawą oraz zażyje ruchu. Sprawdź, dlaczego warto i jak przygotować wybieg dla królika lub gryzonia w ogródku.
Wybór karm dla zwierząt w sklepach jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Jak w tak szerokiej ofercie wybrać prawidłową dietę dopasowaną do naszego ulubieńca? Dziś weźmiemy pod lupę różnice pomiędzy karmą suchą i mokrą. Sprawdź wady i zalety żywienia psa suchą i mokrą karmą, aby ocenić, która lepiej sprawdzi się w przypadku Twojego pupila. Dowiesz się także, które rozwiązanie jest bardziej ekologiczne!
Jeśli do Twojego domu ma trafić kot, zakup kuwety będzie jednym z pierwszych zadań, które Cię czekają. Sprawdź, jakie rodzaje kuwet dla kota są dostępne na rynku, jakie są ich wady i zalety. Dzięki temu ocenisz, który model najlepiej sprawdzi się w Twoim domu – i będzie służył Twojemu kotu.
Jednym z podstawowych i najbardziej istotnych parametrów, o które powinien zadbać każdy akwarysta, jest odpowiednia temperatura wody w zbiorniku. Bez względu na to, jakie mamy akwarium, temperatura wody powinna odpowiadać potrzebom roślin lub zwierząt, które w niej żyją.