Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Kontakt

Tel: 607325525

E-mail: sklep@zoo-aquos.pl

Punkty odbioru:

ul. Klasztorna 13A 05-170 Zakroczym

ul. Porannej Bryzy 42 03-284 Warszawa

Mbank mRaty

W naszym sklepie możesz również kupować na dogodne raty !

Minimalna kwota zakupu 300zł.

Więcej informacji pod linkiem:

mRaty

Zestaw Do Oczka Wodnego Aquael MAXI 5000L + Pompa + Wąż

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 323,99 zł 323.99
ilość szt.
Zyskujesz 323 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Aquael
Kod produktu: D2F1-2291C

Opis

Zestaw Filtracyjny Do Oczka Wodnego 5000L

 

W skład zestawu wchodzi:

  • Aquael Maxi 5000 - Filtr Do Oczka
  • Komplet Wkładów Filtracyjnych Do Filtra
  • Pompa Aqua Nova 2000l/h + Dysze Fontannowe
  • Wąż Karbowany 20mm Do Połączenia Filtra - Pompa = 3m

Filtry z serii MAXI mogą być stosowane w oczkach wodnych lub stawach. W ofercie AQUAEL są trzy rodzaje: MAXI – rekomendowany do zbiorników o pojemności do 5000 l, MAXI 1 rekomendowany do zbiorników o pojemności do 10 000 l oraz SUPER MAXI do stosowania w zbiornikach o pojemności do 25 000 l.

W zależności od sposobu instalacji, filtry stawowe MAXI mogą być używane jako:

- filtr zewnętrzny, umieszczony nad brzegiem oczka lub nad wypływem wodospadu,

- filtr zanurzeniowy, postawiony na dnie zbiornika wraz z zamocowaną na pokrywie pompą, gdzie pełni jednocześnie funkcję fontanny.

SKŁAD FILTRA:

Filtry MAXI wyposażone są standardowo w komplet mediów filtracyjnych: szczotki, gąbkę, kule BIO MAX oraz matę kokosową. Filtry MAXI posiadają wszystkie elementy, niezbędne zarówno do zamontowania na zewnątrz jak i wewnątrz zbiornika. Zestaw oprócz filtra zawiera rurkę pvc z kolankiem gumowym, 3 nakrętki, 3 śruby oraz podstawka.

OPIS DZIAŁANIA:

Kompletny zestaw mediów filtracyjnych filtr MAXI gwarantuje kompletną filtrację mechaniczna i biologiczną.

Do filtra MAXI można też zamontować lampę UV, która dodatkowo oczyszcza wodę z glonów i chroni przed jej zakwitaniem. Lampa UV nie jest standardowym wyposażeniem filtra MAXI.

Jeśli filtr MAXI będzie stosowany jako fontanna, należy pompę umieścić na pokrywie filtra, wykorzystując podstawę pompy. Na wylot pompy należy założyć dyszę rozpryskową, a na wlot wkręcić końcówkę znajdującą się w wyposażeniu filtra. Następnie łączymy pompę z kolankami zespolonymi z rurą zasysającą, która pobiera wodę już przefiltrowaną z dna filtra i wyrzuca ją poprzez dyszę nad lustro wody.

Przy stosowaniu filtra MAXI jako filtr zewnętrzny, oczyszczona woda wypływa dolnymi otworami filtra i jest doprowadzona wężami do oczka wodnego. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dolnych końcówek na wodospad lub na kaskadę. Należy zwrócić uwagę na to, aby miejsca zasysania przez pompę wody do filtrowania oraz wylot już przefiltrowanej wody były od siebie dostatecznie oddalone.

MEDIA FILTRACYJNE:

- szczotki

- bezfenolowa gąbka

- mata kokosowa,

- bezfenolowa gąbka

- kule polipropylenowe.

Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych.

Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego jest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.

Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna.


URUCHOMIENIE FILTRA:

Przed uruchomieniem filtra należy zdjąć górną pokrywę, namoczyć gąbkę wodą oraz wycisnąć z niej pęcherzyki powietrza. Pompkę umieszcza się w oczku i łączy za pomocą węża z górną końcówką filtra. Przez tę końcówkę będzie podawana woda do wewnątrz filtra, gdzie przepłynie przez kolejne warstwy filtrujące.

Oczyszczona woda wypływa dolnymi końcówkami filtra i musi być odprowadzona wężami do oczka. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dwóch dolnych końcówek na wodospad lub kaskadę.

Należy pamiętać, aby przed przystąpieniem do wszelkich czynności, związanych z filtrem czy pompą, np. czyszczenie, odłączyć od napięcia pompę i wszystkie inne urządzenia elektryczne, znajdujące się w wodzie.

Filtr MAXI i pompa powinny pracować 24 godz. na dobę i już po krótkim użytkowaniu jakość wody ulega widocznej poprawie.


Dane techniczne:
Maksymalny przepływ przez filtr: 3500 l/h
Wielkość oczka: max 5 000 l
Zasilanie: pompa fontanny ogrodowej
Sposób mocowania: Zanurzenie lub na zewnątrz oczka
Pompa Aqua Nova Np-2000 z Kompletem Dysz / Efektów

 

 


DANE TECHNICZNE POMPY AQUA NOVA

- przepływ 2000l/h

- pobór mocy 45W

- wysokość podnoszenia 3m

- długość kabla 5m

- wymiary 217x125x120mm

- 3 dysze w zestawie

- średnia wylotu na wąż: 20, 25, 32mm

 

Wąż karbowany Niełamliwy Do Połączenia FIltra Maxi z Pompą

  • średnica 20mm
  • długośc 3m

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl