Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Kontakt

Tel: 607325525

E-mail: sklep@zoo-aquos.pl

Punkty odbioru:

ul. Klasztorna 13A 05-170 Zakroczym

ul. Porannej Bryzy 42 03-284 Warszawa

Mbank mRaty

W naszym sklepie możesz również kupować na dogodne raty !

Minimalna kwota zakupu 300zł.

Więcej informacji pod linkiem:

mRaty

AQUA SZUT EXTREME UV 16 FILTR DO OCZKA Z LAMPĄ UV-C 11W 16m3

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 584,99 zł 584.99
ilość szt.
Zyskujesz 584 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: AquaSzut
Kod produktu: 9F61-947FD

Opis

Aqua Szut Extreme 16

Filtr do oczka wodnego do 16000L z wbudowaną lampą UV-C 11W

  
Filtry EXTREME UV 16 mogą być stosowane w oczkach wodnych lub stawach. Extreme UV 16 firmy AQUA SZUT to znakomity filtr do stawu ogrodowego. W pełni już jest wyposażony we wkłady filtracyjne, a odpowiedni dobór i rozmieszczenie materiałów filtracyjnych zapewnia prawidłową filtrację oczka wodnego. W filtrze zastosowano aż 5 rodzajów wkładów filtracyjnych, aby zapewnić skuteczną, pełną potrójną filtrację wody. Filtr oczyszcza wodę w sposób biologiczno - mechaniczny - chemiczny. W filtrze zamontowano lampę UV-C 11W, która oczyszcza, sterylizuje wodę oraz zabija grzyby, bakterie i glony.
 
SKŁAD ZESTAWU:
Filtry EXTREME 16 UV wyposażone są standardowo w komplet mediów filtracyjnych: szczotki, gąbkę, kule BIO MAX oraz matę kokosową. Filtry posiadają wszystkie elementy, niezbędne zarówno do zamontowania na zewnątrz zbiornika.
 
 
MEDIA FILTRACYJNE:
- szczotki
- bezfenolowa gąbka
- mata kokosowa,
- bezfenolowa gąbka
- kule polipropylenowe
- lampa UV-C 11W.
 
Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.
 
Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych.
 
Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego jest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.
 
Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna.
 
Lampa UV-C: woda przepompowywana przez lampę UV przepływa cienką warstwą bezpośrednio w polu działania promieniowania ultrafioletowego, które niszczy glony, bakterie i inne chorobotwórcze organizmy. Dzięki działaniu sterylizatora w wodzie pozostaje cały czas zachowana równowaga biologiczne, a ryby i rośliny żyją w komfortowym i zdrowym otoczeniu. Sterylizator UV zapobiega zielenieniu wody i rozwojowi glonów, które pojawiają się się pod wpływem światła i zmiany pH wody. 
  
OPIS DZIAŁANIA:
Przed uruchomieniem filtra należy zdjąć górną pokrywę, namoczyć gąbkę wodą oraz wycisnąć z niej pęcherzyki powietrza. Pompkę umieszcza się w oczku i łączy za pomocą węża z górną końcówką filtra. Przez tę końcówkę będzie podawana woda do wewnątrz filtra, gdzie przepłynie przez kolejne warstwy filtrujące.
 
Oczyszczona woda wypływa dolnymi końcówkami filtra i musi być odprowadzona wężami do oczka. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dwóch dolnych końcówek na wodospad lub kaskadę.
 
Należy pamiętać, aby przed przystąpieniem do wszelkich czynności, związanych z filtrem czy pompą, np. czyszczenie, odłączyć od napięcia pompę i wszystkie inne urządzenia elektryczne, znajdujące się w wodzie.
 
Filtr  i pompa powinny pracować 24 godz. na dobę i już po krótkim użytkowaniu jakość wody ulega widocznej poprawie.
  
Dane techniczne:
- pojemność stawu/oczka wodnego do 16.000 l
- pełna 3 stopniowa filtracja mechaniczno - biologiczno - chemiczna
- wyposażony w kompletne wkłady - 5 rodzajów
- wbudowana lampa UV-C 11W
- optymalny przepływ wody przez filtr: 2000 l/h - 3000 l/h
- sposób mocowania: poza zbiornikiem
- średnica przyłączy: 20mm , 25mm
- wymiary filtra 43x40x53 cm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl