Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Kontakt

Tel: 607325525

E-mail: sklep@zoo-aquos.pl

Punkty odbioru:

ul. Klasztorna 13A 05-170 Zakroczym

ul. Porannej Bryzy 42 03-284 Warszawa

Mbank mRaty

W naszym sklepie możesz również kupować na dogodne raty !

Minimalna kwota zakupu 300zł.

Więcej informacji pod linkiem:

mRaty

Napowietrzanie oczek wodnych i stawów zimą

Zabezpieczanie oczka wodnego na zimę

Zima jest trudnym okresem dla wielu zwierząt, a w szczególności dla ryb mieszkających w przydomowych oczkach wodnych oraz sztucznych stawach. W naturalnych zbiornikach świetnie radzą sobie bez naszej pomocy. Zdane jednak na działanie człowieka potrzebują wsparcia podczas chłodnych miesięcy. Dlaczego?

Zimą znacznie spada ilość tlenu w wodzie. Skute lodem oczka i stawy zostają niemal pozbawione powietrza. Konieczne należy zadbać więc o to, aby nie zabrakło go żyjącym w zbiorniku rybom. Można co prawda wyrąbać przeręblę, ale z czasem, przysypana śniegiem lub po chłodnej nocy, zamarza. Dla wygody oraz pewności, że ryby przetrwają zimę, warto postawić na pompy napowietrzające.

 

Korzyści z napowietrzania

Dlaczego napowietrzanie oczek wodnych oraz stawów jest korzystne? Ponieważ poprawia jakość wody oraz przyczynia się do znacznego wzrostu tlenu w zbiorniku. Dzięki temu ryby mogą spokojnie przeczekać chłodny okres. Napowietrzaniem zapobiegamy także zjawisku tzw. przyduchy, czyli stopniowego zmniejszania się ilości tlenu w wodzie, które przyczynia się do śnięcia ryb. System napowietrzający chroni staw przed zamarznięciem i służy powstaniu naturalnej przerębli, przez którą do zbiornika również przedostaje się tlen.


Dlaczego warto postawić na pompki napowietrzające?

Nowoczesne pompy powietrzne są łatwe w montażu, bardzo ciche i wydajne. Nie posiadają naoliwionych części, dzięki czemu dostający się do zbiornika tlen pozbawiony jest zanieczyszczeń. W ten zapewniamy rybom czystość oraz spokój, tak istotne podczas chłodnych miesięcy. Odporność na warunki pogodowe sprawia natomiast, że pompa świetnie znosi bardzo niskie temperatury oraz działanie wilgoci – nie trzeba zatem obawiać się o właściwe działanie sprzętu nawet podczas bardzo dużego mrozu czy obfitych opadów śniegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl